Direct people - rekrutujemy z pasją

Podatki

ZWROT PODATKU Z HOLANDII

Jeśli pracowałeś legalnie w Holandii, możesz starać się o zwrot podatku. Według zasad holenderskiego prawa masz pięć lat na dobrowolne rozliczenie się z urzędem skarbowym. Jeśli urząd wysłał do Ciebie druk Aangifte C, M, P,T lub pismo z wezwaniem do rozliczenia, zgłoś się do biura Direct People w Lublińcu. Profesjonalny zespół, znający zagadnienia podatkowe, powie Ci co zrobić, by szybko i sprawnie odzyskać podatek.

Podstawowym wymaganiem jest posiadanie karty podatkowej (jaaropgaaf), potwierdzającej odprowadzanie podatku przez Twojego pracodawcę. Jednocześnie stanowi dokument, który uprawnia Cię do starania się o zwrot należnych pieniędzy.
Terminy składania zeznań:

 • do 1 kwietnia (okres oczekiwania na decyzję z urzędu wynosi od 3 do 4 miesięcy)
 • po 1 kwietnia (okres oczekiwania na decyzję z urzędu wynosi do 6 miesięcy)

Aby uzyskać satysfakcję klienta, biuro Direct People współpracujące z Perfectą ze Strzelec Opolskich, oferuje zestaw usług, które gwarantują fachowe doradztwo i dostosowanie się do indywidualnych potrzeb klienta. Państwa zeznania podatkowe będą opracocwyane przez Perfectę, nie Direct People.

ZORGTOESLAG – dodatek do ubezpieczenia

O dodatek do ubezpieczenia z Holandii można starać się, jeśli spełnione są poniższe warunki:

 • wnioskodawca ma skończone 18 lat
 • odprowadzane są składki na ubezpieczenie zdrowotne
 • dochody wnioskodawcy nie są zbyt wysokie

Jeśli chcą Państwo zapoznać się z procedurą postępowania w celu uzyskania dodatku do ubezpieczenia, prosimy o nawiązanie kontaktu.

KINDGEBOUDEN BUDGET – dodatek na dzieci

Polakom zatrudnionym w Holandii przysługuje dodatek na dzieci – świadczenie, które dostają osoby otrzymujące zasiłek rodzinny z Holandii. Zwykle jest on przyznawany automatycznie. Są jednak sytuacje, kiedy trzeba składać wniosek, aby go otrzymać. Można to zrobić do roku wstecz.
Wysokość świadczenia zależy od:

 • liczby dzieci
 • wieku dzieci
 • wysokości uzyskanych dochodów

Nasi doradcy udzielą informacji na temat dodatku na dzieci i pomogą w jego uzyskaniu. Zadbają o Twoje interesy, byś dostał to, co Ci się należy i zasila miesięczny budżet.

KINDERBIJSLAG – zasiłek rodzinny

Czym jest zasiłek rodzinny?

Jest to świadczenie, które przysługuje osobom posiadającym dzieci w wieku do 16 lat lub do 18 w przypadku kontynuowania nauki.

Należna kwota jest obliczana proporcjonalnie do liczby dzieci i ich wieku oraz wypłacana w systemie kwartalnym, tj. do 5. dnia stycznia, kwietnia, czerwca i października.

ROZŁĄKOWE

Dla osób pracujących w Holandii ponad pól roku i mających wysokie dochody w skali rocznej (powyżej 10 000 euro brutto) dodatkowo jest możliwość odzyskania podatku zapłaconego holenderskiemu fiskusowi, tzw. rozłąkowe. W odróżnieniu od rozliczenia podatkowego, o pieniądze z tytułu rozłąki może się starać wnioskodawca wraz z partnerem fiskalnym. Wybór partnera fiskalnego jest ściśle określony przez system urzędu.

Dokumenty, jakie należy przygotować:

 • jaaropgaafy
 • BSN/SOFI nr podatnika i partnera (jeśli nie posiada, zostanie wyrobiony),
 • numer konta polskiego walutowego lub holenderskiego,
 • aktualne zaświadczenie o wspólnym zameldowaniu,
 • w przypadku małżeństwa skrócony odpis aktu.

Powyższe instrukcje są tylko podstawową wytyczną. W celu uzyskania szczegółowej porady prosimy o skontaktowanie się z biurem Direct People współpracującym z Perfectą. Jako zespół ekspertów znajdziemy optymalne rozwiązanie dla każdego klienta, pomożemy w skompletowaniu dokumentacji i złożymy wniosek do holenderskiego urzędu skarbowego.

ROZLICZENIE ZEROWE – HOLANDIA

Nie pracujesz już w Holandii, a Belastingdienst wciąż wysyła do Ciebie pisma z wezwaniem do rozliczenia się?
Ten problem dotyka wielu Polaków, którzy pracowali w kraju tulipanów i wiatraków. Powodem jest uciążliwy system urzędu skarbowego, który co rok wysyła polskim obywatelom wezwanie do rozliczenia zerowego, mimo zakończenia „kariery zawodowej” w Holandii kilka lat wcześniej. Najważniejszą kwestią jest kara, o której mowa w treści pisma. Jej wysokość waha się od 226 do nawet 5000 euro.
Nasi eksperci postanowili rozpocząć zmaganie z fiskusem i rozwiązać problem rozliczeń zerowych. Już dziś mogą się Państwo zgłosić do biura, a nasz personel odpowie na każde pytanie i zrobi wszystko, aby znaleźć rozwiązanie z każdej sytuacji. Interwencje, których się podejmujemy obejmują m.in. przygotowanie pism, w tym również odwołań od nałożonych kar. Z naszą pomocą mogą zostać umorzone.

ZAMKNIĘCIE KONTA BANKOWEGO

Wśród naszych usług znajdą Państwo także pomoc przy zamknięciu rachunku w zagranicznym banku. Jeśli konto bankowe w niemieckim lub holenderskim banku jest zbędne, fachowcy zajmą się jego skuteczną i bezproblemową likwidacją.

Dokumenty, jakie należy przygotować to:

 • dowód tożsamości,
 • umowa z bankiem,
 • karta bankomatowa.