Direct people - rekrutujemy z pasją

Blog

 • 29
  Nov

  Lepsza kiepska praca niż żadna?

  Dodano 29 November 2013 przez Katarzyna Kulisz
  1 Flares Facebook 1 Twitter 0 Google+ 0 LinkedIn 0 1 Flares ×

  Fascynująca, opłacalna i z wyzwaniami – taka jest praca marzeń! Dla wielu to wyuczona profesja. Gdy takiej nie znajdujesz, decydujesz się na pierwszą, którą dostajesz. Jednak nie zawsze spełnia oczekiwania i jest tą jedyną.

   

  Kiepskie zatrudnienie

   

  Czasem lepsze jest bezrobocie niż nieszczęśliwa praca. Potwierdzają to badania naukowców z Narodowego Uniwersytetu Australii w Canberrze. Stresująca, nieopłacalna, zbyt łatwa, nudna oraz nieciekawa, toksyczna i automatyczna, która nie daje zadowolenia bardzo źle wpływa na zdrowie i  psychikę. Apatia, znudzenie, brak motywacji i zniechęcenie to emocje, które budzą się, gdy robisz to, co musisz. Gdy praca zabiera Ci energię i zapał, nie chce Ci się nic robić. A w sytuacji zasobnego portfela i jednocześnie braku satysfakcji z czasem także zrezygnujesz.

  Kiepska nie zawsze znaczy nisko opłacaną – to pojęcie indywidualne. Gdy praca zaczyna niszczyć, już nie chcesz tam wracać. Taka praca nie ma większego sensu, ani dla Ciebie, ani dla pracodawcy. Więc dbaj o swoją psychikę i może lepiej na jakiś czas zostań bezrobotnym. Nie trać czasu na nieodpowiednie zajęcia, szukaj tylko z pasją i tam, gdzie się odnajdziesz.

   

  Lepsza przyszłość

   

  Długie poszukiwania zatrudnienia nie zawsze przynoszą oczekiwany efekt. Wtedy pojawia się oferta mało płatna i niezwiązana z zawodem. Przyjmujesz propozycję, bo zmusza Cię do tego sytuacja życiowa. Chcesz w końcu zarabiać, usamodzielnić się i uniezależnić. Nie chcesz, by ciągle utrzymywali Cię rodzice i masz dość ich pretensji. A może chcesz poczuć prawdziwe życie. Inną motywacją przyjmowania gorszej pracy jest chęć zarabiania, by realizować swoje plany i marzenie. Wtedy to przejaw ambicji, a nie rezygnacji z niej!

  Każda praca czegoś uczy i wzmacnia! Nie zawsze jest bezwartościowa i niepotrzebna. Może się przydać i ukierunkować życie zawodowe. A nie zawsze to, co automatyczne i nudne jest przeszkodą do wymarzonej pracy. Czasem to kolejny etap i kolejna szansa na sprawdzenie się i zdobywanie nowych kwalifikacji. Każde doświadczenie jest cenne i potrzebne! Zawsze to dodatkowa pozycja w CV. A praca marzeń w końcu się znajdzie, ale nie od razu!

  Wioleta Nowicka

1 Flares Facebook 1 Twitter 0 Google+ 0 LinkedIn 0 1 Flares ×