Direct people - rekrutujemy z pasją

Blog

 • 03
  Dec

  CV do poprawki, czyli jak złapać pracodawcę

  Dodano 3 December 2013 przez Katarzyna Kulisz
  1 Flares Facebook 1 Twitter 0 Google+ 0 LinkedIn 0 1 Flares ×

  Zachęca, fascynuje, zadziwia i intryguje – tak powinno działać na każdego pracodawcę CV. Jako pierwszy i najważniejszy dokument, który trafia do rekrutera, jest przepustką i biletem na rozmowę kwalifikacyjną! To od CV zaczyna się Twoja przygoda zawodowa. 

   

  Zakręcone CV

   

  Poszukiwanie pracy zacznij od przygotowania życiorysu. Jego forma zależy od stanowiska, o które się ubiegasz. W niektórych sytuacjach standardowy szablon jest wskazany – gdy chcesz pracować w administracji lub w finansach. W zawodach kreatywnych i twórczych intrygujące CV to minimum jako wizytówka i pierwszy sprawdzian Twoich umiejętności – pomysłowego podejścia!

   

  Niekonwencjonalne CV to:

   

  1. strona wwwbezpłatna, społecznościowa, nieszablonowa i globalna reklama Twojej kandydatury. Na swojej stronie możesz zamieścić wszystko to, co chcesz i nie musisz się ograniczać. Tradycyjne CV nie może być za długie, bo przytłacza. Internet jest bez granic – to doskonała promocja osoby, która szuka pracy.

  2. video CV – nagrane CV to pierwszy etap rozmowy kwalifikacyjnej. Osobiście można przekonać do siebie pracodawcę – widzi Cię i ocenia. W nagraniu prezentujesz swoje atuty i korzyści z zatrudnienia już nie anonimowo. Pokaż swoją twarz i przekonaj się, że tylko tak osiągniesz sukces!

  3. infografika modna i coraz popularniejsza forma prezentacji swojej osoby. W epoce ikonizacji, łączenia tekstu z obrazem i nadmiaru informacji sam tekst to za mało, żeby zaskoczyć i zszokować pracodawcę. Odpowiedzią na potrzeby współczesnej rekrutacji jest infografika – przyjmuje otwartą i dynamiczną formę, wychodzi poza schematy i łamie wszystkie stereotypy. „Wyróżnij się lub szukaj w nieskończoność” – tak działa infografika. Wykres, oś czasu, tabela i obrazki przemawiają do wyobraźni i wyróżnią Cię wśród kandydatów.

  4. CV album – obrazkowe CV to niekonwencjonalna forma autoprezentacji. Wybierz najważniejsze fakty z życia zawodowego i przedstaw w formie nowoczesnej grafiki albo mapy myśli. Zrezygnuj z czarno – białego, linearnego życiorysu – to ma każdy!

   

  Gdy poszukiwania nie dają efektów, a Ty wysyłasz CV beznadziejnie, spróbuj ekstremalnie. Nagraj swoją reklamę! Twoja autoprezentacja powinna maksymalnie oszołomić i minimalnie zanudzić. Nie prześpij swojej szansy – nagraj się i wygraj etat!

   

  CV do naprawy

   

  Jeśli nie chcesz rezygnować z tradycyjnego CV, zadbaj o każdy najmniejszy szczegół. Unikaj długich, linearnych opisów w myśl zasady „krótko i na temat”. Pracodawca ma tylko chwilę na Twoje CV, więc wyróżnij to, co najważniejsze. Nie bój się kolorów oraz łączenia stylów i wzorów. Wydrukuj CV na kolorowym papierze albo w formie wycinanki.

  Wioleta Nowicka

1 Flares Facebook 1 Twitter 0 Google+ 0 LinkedIn 0 1 Flares ×