Direct people - rekrutujemy z pasją

Blog

 • 21
  Mar

  Co najbardziej cieszy szefa?

  Dodano 21 March 2014 przez Katarzyna Kulisz
  8 Flares Facebook 6 Twitter 1 Google+ 1 LinkedIn 0 8 Flares ×

  Każdy pracodawca chce, żeby jego biznes był numer 1. Wtedy wykorzystuje potencjał i dąży do doskonałości w branży. Firma to zespół, który tylko razem jest niepokonany i niepowstrzymany. Najbardziej pracodawcę cieszy, gdy jego pracownicy:

   

  1. tworzą zgrany zespół – w zespole praca jest zaplanowaną przyjemnością, która nigdy się nie nudzi i zawsze zaskakuje. Racjonalny podział zadań to nie wszystko. W pracy trzeba się poznać i polubić, jeśli efekty mają być zadowalające i optymalne. Sukcesy, które są efektem kreatywnej i pozytywnej pracy, cieszą podwójnie. Są nowatorskie, odkrywcze i fascynujące, dlatego wyznaczają nowy kierunek w branży. Zespół to siła, która, kiedy ma jeden cel, jest skazana na sukces.

   

  2. chcą perfekcji i samorozwoju – pracownik, który pragnie się doskonalić i rozwijać w branży, z czasem staje się ekspertem. Specjalista jest gatunkiem deficytowym, dlatego ceni się go i wynagradza podwójnie. Poza tym nieustanne dokształcanie i poszerzanie horyzontów świadczy o zainteresowaniu daną dziedziną i wiązaniem z nią przyszłości. Dążenie do doskonałości to dodatkowy atut pracownika, który cieszy każdego szefa.

   

  3. są punktualni i elastyczni – zespół dzieli pracę, by zdążyć na czas. W firmie terminy to codzienność. Wszystko musi być na czas. Opóźnienie to niepotrzebne zaległości i utrata autorytetu i wizerunku w branży, a zwłaszcza jeśli jest nieuzasadnione. Ponadto im szybciej i lepiej wykona się zadanie, tym większe uznanie i zadowolenie. A kiedy podchodzi się do pracy elastycznie, to nie odmawia się, gdy jest szansa na zwiększenie obowiązków i awans.

   

  4. są szalonymi optymistamioptymiścibardziej kreatywni. Nie boją się szukania nowości i ryzykowania. Nie boją się również porażek i błędów, ponieważ są wpisane w ideę sukcesu. Nie poddają się pod wpływem drobnych niepowodzeń. Są radosnymi i uśmiechniętymi osobami, które optymizmem zarażają innych. Z optymistami bardzo dobrze się pracuje, ponieważ są aktywatorami i motywatorami działań. A uśmiech to najlepszy sposób na naładowanie pozytywną energią podczas wykonywania zadań.

   

  5. podejmują wyzwania pionierzy są mile widziani w firmie. Dzięki nietuzinkowym i kreacyjnym umysłom są zdolni zaryzykować i zainwestować swój czas. Ryzyko może się opłacić, gdy przyniesie zyski i branżowy prestiż. Pracownik, który jest kreatorem i pionierem wyznacza nowe kierunki i przeprowadza pożądaną restrukturyzację.

   

  6. pracują z pasją – coraz częściej pracodawcy poszukują pasjonatów. Kiedy praca staje się największą pasją, jest cudowną przyjemnością. Wtedy przestaje być już pracą, ale codziennie realizowaną pasją. Jeśli robi się to, co się uwielbia, chętnie się ryzykuje i podejmuje wyzwania oraz rozwija. Zajęcie z pasją jest sposobem na samorealizację i samodoskonalenie. Dodatkowo jest efektywne oraz wykonywane szybciej, lepiej oraz z pozytywnym skutkiem. Nie odkłada się pracy na później i nie tworzy zaległości, a to z kolei eliminuje stres i negatywną aurę w pracy. Ludzie pracujący z pasją są lepszymi i skuteczniejszymi pracownikami, dlatego są skarbem!

   

  Wioleta Nowicka

8 Flares Facebook 6 Twitter 1 Google+ 1 LinkedIn 0 8 Flares ×